Peotantsu ajalugu

lisatud: veebruar 1, 2015

Peotants viitab ühiselt komplekt partner tantse, mis on pärit Saksamaalt ja on nüüd nautida nii sotsiaalselt ja konkurentsivõimeliste ümber maakera. Selle jõudluse ja meelelahutus aspekte on laialdaselt levinud laval, filmis ja televisioonis.

Kuigi ajalooliselt peotants võib viidata mis tahes kujul formaalne sotsiaalne tantsu kui puhkuse koosülekaaluga Tantsuspordi tänapäeval mõiste on muutunud palju kitsam, tavaliselt viidatakse eraldiInternational Standard ja International Ladina- stiilis tantse (vt tantsu kategooriate alla ). USA-s veel kaks variatsioone “American Smooth ” ja ” American Rhythm ” Samuti on tuntuks ning üldiselt peetakse stiilid “peotants “.

Mõisted ja ajalugu

Mõiste “tantsusaal tantsu” on tuletatud sõnast palli, mis omakorda pärineb ladinakeelsest sõnast ballare mis tähendab “tants”. Minevikus tantsusaal tantsu oli “sotsiaalne tantsu” jaoks privilegeeritud, jättes “peotants” jaoks madalama klassi. Need piirid on muutunud ähmasemaks, ja tuleb märkida ka korda ammu läinud, paljud “tantsusaal” tantsud olid tõesti tõusnud rahvatantse.

Määratlus peotants sõltub ka ajastu. Peotantsu on Objekte Menuett, Quadrille, Polonaise , Pas de Gras , Masurka , ja teised populaarsed tantsude päev , mis peetakse ajaloolise tantsu. Tänaperspektiivis kehtib ükskõikmitu tantsud , kus kaks isikut ,”juht” ja “järgija” tants füüsilise kontakti kaudu ülemist või alumist asutused, või lihtsalt oma relvad sõltuvalt konkreetsest erinevaid tantsu. Kuna enamik sotsiaalseid tantsimine on unchoreographed see kontakt on vajalikliider suheldajärgmisel tants liikudajärgija, jajärgija reageerida sellele vihje. See on teravas kontrastisstiili ( s ) tantsu näha klubid ja muud sotsiaalsed kogunemised, kus füüsilise kontakti kipub olema vabatahtlik jaüksikisikute küsimusele saavad vabalt liikuda ilma sellised piirangud kehtestatud kindlat füüsilist kontakti või vajadust järgida rütmiliste kohalmuusika. Mõned teadmisi tuntud samm mustrid on oluline niijuht kui kajärgijaga tantsusaal tantsu. Kuna enamik peotantsusaal stiilis tantse vajada teadmiste ja praktika, nad on vähendanud populaarsust avalikkuseleviimastel aastakümnetel. Dance ajaloolased tavaliselt tähistatakse välimustwist 1960. aastate alguses, kui lõpuks sotsiaalpartnerite tantsu.

Astaire ja Rogers

In 20. sajandi alguses ,ekraanil tantsu ühendamise Fred Astaire ja Ginger Rogers tugevasti mõjutanud tantsusaal tantsu USAs. Kuigi mõlemad osalejad olid eraldi projektid ja karjääri , nad on seotud nende filmitud tants järjestused koos, mis sisaldas kujutamine 20. sajandi alguses tantsijad Vernon ja Irene Castle ja jõudnud ikooni staatuse. [1] Palju Astaire ja Rogers töö kujutatud sotsiaalse tantsimine kuigietendused olid väga lavastanud (sageli Astaire või Hermes Pan) ja hoolikalt lavastatud ja harjutatud.

Võistlustants

Hoolimata oma ajaloolise pildiajaviideprivilegeeritud; ametliku võistlused, mida mõnikord nimetatakse DanceSport sageli osalemiseks vähem arenenud tantsijad eri tasemete. Peotants võistlused toimuvad maailma eri tasanditel.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee nüüd tunnistab konkurentsivõimeline peotants. Praegu tundub kahtlane, et see lisatakse olümpiamängude eriti arvestades jõupingutusi, et vähendadamitmeid pakkumisi, kuidtaotlust ei ole lõplikult tagasi.

Ameerika Ühendriigid, amatöör tantsu oskuse tase on määratletud USA Dance (endine Ameerika Ühendriigid Amateur Ballroom Dance Association, USABDA) kui Bronze- > Silver > Kuld ainekava tantsijad ja Novice- > Prechampionship- > Championship avatud konkurendid. [3] Need tasemed ligikaudselt ” E “, et ” S” taset Euroopas ja Austraalias. Professionaalide seas, tase liigitada arvesse Rising Star ja Open Professional.

Nõuetele vastavus ja “tasandus kuni” nõuded on riigiti väga erinev ja mõnikord jooksul. Näiteks lisaks USA Dance võistlused, amatöör tantsijad Ameerika Ühendriigid sageli osaleda poolt sanktsioneeritud võistlustel NDCA või YCN (Youth Collegiate Network) , millest igaühel on oma eraldiseisev kultuuri lisaks erinevate definitsioonide taset ja toetuse saamise nõuded.

Ballroom dancing võistlused endise NSVLi ka Nõukogude seltskonnatantsudega või Nõukogude programmi. Austraalia New Vogue on tantsinud nii konkurentsi kui ka sotsiaalselt. Konkurentsi on 15 tunnustatud New Vogue tantsud, mida tehaksekonkurentidega jada. RahvusvaheliselBlackpool Dance Festival võõrustab igal aastal Blackpool, Inglismaa, peetakse kõige mainekama juhulTantsuspordi võistleja saab osaleda.

Tantsuklubi polonez tegutseb peotantsu kursustega juba 40 aastat.

Peotantsukursustel on läbi käinud tuhandeid ja tuhandeid inimesi.

Peotantsu kursuste programm võimaldab inimesi tantsima.

Peotantsu kursuste programm koosneb 1 peotantsu kursus, samba, peotantsukursuse, cha-cha, peotantsukursus rumba, peotantsukursus chijve, peotantsukursus pasadoble, peotantsukursus aeglane valss, peotantsukursus viinivalss, peotantsukursus tango, peotantsukursus quickstep, peotantsukursus aeglane foxtrot, peotantsukursus ruutrumba (11 tükki eraldi panna).

Peotantsu kursused toimuvad kahes etapis. Peotantsu kursused ladina-aamerika tantsudes ja peotantsukursused standard tantsudes. 

Peotantsukursus pulmavalss õpetatakse selgeks 30 minutiga. Ülejäänud peotantsu kursused võtavad natukene aega. 

Tavalised peotantsu kursused viiakse läbi 6 korda mis koosneb peotantsu kursuse standard tantsudest ja peotantsukursuste ladina tantsudest ja peotantsu kursused pulmavalss. 

Peotantsukursused Nõmmel. Peotantsukursused Tallinnas, Pääskülas.